"Én itt kaptam az életet"

2017. október 05., címkék: szabó magda emlékház, évforduló, Debrecen, szabo magda, debrecen, szabó magda

Szabó Magda 100. születésnapjának előestéjén, október 4-én nyitották meg a Kossuth-díjas írónő hagyatékait, életét, személyiségét bemutató emlékházat és felavatták a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnázium falára helyezett domborművet. Az emlékház a Tiszántúli Református Egyházkerület támogatásával valósult meg, a dombormű pedig Debrecen Város Önkormányzata és Juha Richárd szobrászművész ajándékaként készült el.

"Én itt kaptam az életet"

„Mit felelsz, ha választ kér a kor?”

2017. október 05., címkék: Debrecen, szabo magda, debrecen, szabó magda, évforduló

„Könyv nélkül nem létezik igazi otthon" – vallotta a Kossuth-díjas írónő, Szabó Magda. Író, költő, novellista, esszéista és drámaíró, az egyik legtöbbet fordított magyar szerzőnk. Az 1917-ben hithű kálvinista családba született alkotó nemcsak a magyar irodalom, hanem mindennapjaink tisztán ragyogó színfoltja, akinek írásai minden élethelyzetben útmutatásul szolgálnak.

„Mit felelsz, ha választ kér a kor?”

Szabó Magda emlékére nyílt kiállítás Debrecenben

2017. szeptember 21., címkék: szabó magda, szabo magda, kiállítás

Szabó Magda születésének közelgő századik évfordulója alkalmából emlékkiállítást nyitottak meg szeptember 20-án Debrecenben, a Méliusz Juhász Péter megyei könyvtárban. Az emlékkiállítással megkezdődött az a több hetes programsorozat, amellyel a város köszönti híres szülöttjét, díszpolgárát, a Tiszántúli Református Egyházkerület egykori főgondnokát.

Szabó Magda emlékére nyílt kiállítás Debrecenben

2017. szeptember 21., címkék: szabó magda, szabo magda, kiállítás

Szabó Magda titkainak nyomában

2017. augusztus 01., címkék: kiállítás, évforduló, szabó magda, szabo magda

Tíz éve, hogy már nincsen közöttünk, mégis különös érzés múlt időben beszélni róla. Századunk és a múlt század magyar irodalmának nagyasszonya, Szabó Magda mintha halhatatlan lenne. A róla szóló életmű-kiállításról csak éppen ő maga hiányzik, az, hogy megjelenjen az ajtóban, és végigkalauzolja a látogatót kedves tárgyai és az őt ábrázoló fotók között, sokat, de mégsem mindent elárulva önmagáról.

Szabó Magda titkainak nyomában

2017. augusztus 01., címkék: kiállítás, évforduló, szabó magda, szabo magda

Szabó Magda-kiállítás nyílt a PIM-ben

2017. június 21., címkék: kiállítás, évforduló, szabó magda, szabo magda

Szabó Magda író, költő és műfordító születésének közelgő 100. évfordulója alkalmából kiállítás nyílt Annyi titkom maradt... címmel június 20-án a Petőfi Irodalmi Múzeumban (PIM) Budapesten. Prőhle Gergely, a PIM főigazgatója hangsúlyozta: az alapvetően Szabó Magda szövegeire épülő, interaktív tárlat egy rendkívül gazdag és hosszú életpálya lenyomatát tárja a közönség elé.

Szabó Magda-kiállítás nyílt a PIM-ben

2017. június 21., címkék: kiállítás, évforduló, szabó magda, szabo magda

Közel fél évezrede hirdeti Isten igéjét

2013. szeptember 29., címkék: debreceni kollégium (drk), 475, szabó magda, szabo magda, könyvbemutató

Közel fél évezrede hirdeti Isten igéjét a Debreceni Református Kollégium. Az intézmény alapításának 475. évfordulójára iskolatörténeti kiadvánnyal és hálaadó istentisztelettel emlékeztek szeptember 27-én és 28-án.

Közel fél évezrede hirdeti Isten igéjét

Szabálytalan keresztyén

2013. január 25., címkék: évforduló, szabó magda, magyar kultúra napja

Gondolták volna, hogy Szabó Magda, aki a protestáns nevelés keménységéről írt, hálával gondolt vissza a református Dóczy Gimnáziumban eltöltött évekre? A már nemzetközi hírű szerzőként tiszántúli főgondnoknak megválasztott írónő soha nem feledkezett meg gyökereiről. Debrecenhez fűződő szeretete és reformátussága nem vitatható, számára mindig meghatározó maradt.

Szabó Magdára emlékeztek

2010. október 07., címkék: debreceni református kollégium, szabó magda, Hírek

Szabó Magda írónőre emlékeztek születésének évfordulóján, október 5-én Debrecenben.

Fiatal művészeket díjaznak Debrecenben

2010. október 01., címkék: szabó magda, debreceni református kollégium, Hírek

A Szabó Magda és Szobotka Tibor Emlékéért Alapítvány díjátadó ünnepséget tart a Debreceni Református Kollégiumban október 5-én, kedden, 12 órától.